Pojemniki masarskie bywają różne. To normalne. Przedsiębiorcy miewają różne potrzeby, więc i używane przez nich pojemniki muszą być różne. Na co zwracać uwagę przy ich zakupie? Skąd wiedzieć, że te konkretne pojemniki doskonale się sprawdzą?
Pojemność
Pierwszym punktem na liście jest pojemność pojemnika. To właśnie od niej zależy, ile towaru zmieści się wewnątrz pojemnika plastikowego na mięso. Większa pojemność to większe wymiary pojemnika. Powinna ona też iść w parze z jego nośnością. Oznacza to, że pojemnik powinien być dostosowany do przenoszenia większych ciężarów. Pojemniki plastikowe na masarskie muszą być dostosowane do przechowywania dużych ciężarów. Pojemność powinno dostosować się do potrzeb firmy. Ułatwia to korzystanie z nich i sprawia, że są one bardziej praktyczne.
Kolor
Pojemniki plastikowe na mięso są dostępne w kilku kolorach. Warto jednak wiedzieć, że jeśli mają one być wykorzystywane w lokalu korzystającego z systemu analizy zagrożeń i krytycznych punktów kontroli HACCP to powinny one być czerwone. Kolor ten zarezerwowany jest dla przedmiotów, które mają kontakt z surowym mięsem. Jest to równoznaczne z tym, że pojemniki plastikowe masarskie powinny być czerwone. Jeśli firma nie korzysta z systemu HACCP, to można używać właściwie dowolnego koloru pojemników na mięso.
Możliwość sztaplowania
Sztaplowanie na układanie pojemników w stosy. Pozwala to zaoszczędzić miejsce przeznaczone na przechowywanie. Możliwość układania pojemników w ten sposób to duży atut, więc warto upewnić się, że pojemniki plastikowe masarskie mają tę funkcję. Jest ona zależna od bardzo prostego mechanizmu. Pojemniki masarskie mają na swoim dnie i wieku następnego pojemnika (lub na bocznych ściankach, jeśli pojemnik nie jest zamykany) specjalny system, który blokuje pojemniki plastikowe na mięso i chroni je przed upadkiem. Rozłączenie pojemników jest proste i szybkie, ale nie mogą one samoistnie się przewrócić. Pamiętajmy, że jest to związane z kwestiami bezpieczeństwa. W razie upadku wypełnionych pojemników może dojść też do zanieczyszczenia mięsa, a wtedy konieczne będzie jego zutylizowanie. To spore straty dla firmy, więc należy zrobić wszystko, co możliwe, by tego uniknąć.