Najczęściej spotykane opakowania i naczynia jednorazowe

By

W świecie pełnym ciągłego pośpiechu popyt na opakowania i naczynia jednorazowe nie słabnie. Konsumenci coraz częściej sięgają po dania gotowe, zamawiają dania na wynos, lub jedzą poza domem. To wszystko powoduje, że hurtownia opakowań może być bardzo dobrym interesem. Warto jednak iść z duchem czasu i mieć w swojej ofercie innowacyjne produkty.

Najczęściej spotykane opakowania i naczynia jednorazowe

Na rynku dostępny jest bardzo szeroki wachlarz opakowań jednorazowych. Mogą to być chociażby styropianowe pudełka do dań obiadowych czy zupy. Plastikowe pudełka na sałatki, czy też takie zgrzewalne, do dań gotowych, które można później wykorzystać do odgrzewania w kuchence mikrofalowej. Opakowania jednorazowe to też wszelkiego rodzaju pudełka z papieru i kartonu, zarówno takie stosowane przez cukierników do pakowania ciast i tortów, jak i te służące jako opakowania zbiorcze.

Podobnie jest jeśli chodzi o naczynia jednorazowe. Tradycyjnie znajdziemy tu plastikowe i styropianowe kubki, talerze i tacki. Sztućce jednorazowe wykonywane są najczęściej z tworzyw sztucznych. Na rynku są też naczynia jednorazowe z papieru: talerze i kubki.

Dokąd zmierza rynek naczyń i opakowań jednorazowych

Z jednej strony popyt na wszelkiego rodzaju opakowania jednorazowe stale rośnie. Z drugiej strony rośnie też świadomość społeczna. Wszystkie te jednorazowe produkty trafiają później na śmietniki, i to w przeogromnych ilościach. Tylko część z nich daje się i jest poddawana recyklingowi. Nic więc dziwnego, że coraz większa ilość osób obawia się nadmiernemu zaśmieceniu naszej planety.

Ruch less waste i zero waste jest coraz bardziej popularny. Nawet rządy czy Unia Europejska coraz częściej przygląda się temu problemowi. Wiele krajów zakazuje powoli stosowania m.in. plastikowych słomek czy niektórych typów naczyń i opakowań, lub wprowadza specjalne podatki za ich stosowanie. Idąc więc z duchem czasu także hurtownia opakowań powinna oferować alternatywne produkty.

Co jeśli nie plastik?

Naczynia i opakowania z plastiku rozkładają się setki lat. Alternatywą dla tego wydawać by się mogły opakowania z papieru, ale to nie jest tak jednoznaczne. Olbrzymie zapotrzebowanie na papier to nie tylko wycinka lasów, które potrzebują wielu lat by odrosnąć, ale również olbrzymie zużycie wody.

Właśnie dlatego hurtownie opakowań powinny stale rozszerzać swój asortyment o produkty mniej szkodliwe dla środowiska, biodegradowalne. Najlepiej jeśli dodatkowo do ich produkcji stosuje się odpady z przemysłu spożywczego lub łatwo i szybko rosnące rośliny, takie jak bambus lub gryka.

You may also like